Nie miejcie wyrzutów sumienia, jeśli zdecydujecie się na zamówienie pączków bezglutenowych. Obecnie oferta jest naprawdę bogata, a zapracowane mamy nie zawsze mają czas na domowe wypieki. Tym bardziej, że bez wychodzenia z domu można zamówić pyszne pączki bezglutenowe, a jednocześnie bez laktozy, skrobi pszennej. A piekarnia Putka Bez Glutenu poszła jeszcze dalej: w tym roku przez internet oraz w sklepach stacjonarnych sprzedaje pączki bezglutenowe bez pszenicy, laktozy, mleka i smażone na fryturze bezpalmowej KLIK zobacz pełen skład. Są obficie nadziane powidłami śliwkowymi i obsypane aromatyczną skórką pomarańczową. Glutenożercy mówią, że pączki bezglutenowe od Putki nie różnią się od klasycznych. Jeśli to potwierdzacie, dajcie znać w komentarzach. Ja mam tylko jedno „ale”: osobiście wolałabym, aby w składzie kupnych pączków bezglutenowych było masło, zamiast margaryny. Bo do domowych pączków bez glutenu dodaję zawsze prawdziwe, dobre masło. A jak smażę wegańskie pączki bezglutenowe KLIK, zamiast masła używam śmietankę kokosową i olej. (*) 

Puśćcie dzieci do szkoły w Tłusty Czwartek 😍

Pewnie nie uwierzycie, ale jeszcze parę lat temu wiele bezglutenowych mam w Tłusty Czwartek nie posyłało dzieci do szkoły czy przedszkola, bo… Nie umiały usmażyć bezglutenowych pączków, a nigdzie nie można było ich kupić. Mamy nie chciały (całkiem słusznie), żeby dzieciom było przykro, gdy rówieśnicy będą celebrować Tłusty Czwartek.

Dziś  – w Tłusty Czwartek 2020 r. – mamy raj: bezglutenowe pączki oferują bezglutenowe: piekarnie, lokalne cukiernie i pracownie rzemieślnicze. Mimo to nadal dostaję e-maile z pytaniami, gdzie kupić bezglutenowe pączki na Tłusty Czwartek.  Przygotowałam z tej okazji wpis KLIK – gdzie kupić bezglutenowe pączki. Skorzystajcie ze ściągi, ale nie zapomnijcie zerknąć na moje przepisy na bezglutenowe pączki oraz najnowszy przepis – na chruściki bezglutenowe bez miksów z mak jednorodnych KLIK.

Ameryka – bezglutenowe pączki przez internet

Pewnie nie uwierzycie, ale jeszcze parę lat temu wiele bezglutenowych mam w Tłusty Czwartek nie posyłało dzieci do szkoły czy przedszkola, bo… Nie umiały usmażyć bezglutenowych pączków, a nigdzie nie można było ich kupić. Dziś mamy raj: bezglutenowe pączki oferują bezglutenowe: piekarnie, lokalne cukiernie i pracownie rzemieślnicze. Mimo to nadal dostaję e-maile z pytaniami, gdzie kupić bezglutenowe pączki na Tłusty Czwartek. Najbardziej jednak cieszą mnie prośby o sprawdzone przepisy na bezglutenowe pączki, chrusty czyli faworki i oponki. Bo domowe zawsze jest lepsze od kupionego. 

Pączki 5 x BEZ: glutenu, laktozy, pszenicy, mleka, oleju palmowego

W jednej z piekarń bezglutenowych sprawdziłam, czy jest ryzyko, że w Tłusty Czwartek zabraknie na rynku bezglutenowych pączków. Wybrałam Putkę Bez Glutenu, bo jako jedyna oferuje pączki 5 x BEZ: glutenu, skrobi pszennej bezglutenowej, laktozy, mleka i oleju palmowego.

  • Pączki przed tłustym czwartkiem  będą smażone od samego rana aż do nocy, całą dobę, aby każdy mógł zjeść bezglutenowego pączka w tak ważnym dniu 😊 – deklaruje Zuzanna Putka, dyrektor działu marketingu w piekarni Putka Bez Glutenu. –  Z kolei na ostatki (wtorek, 25 lutego) polecamy: pączki, mini ptysie, szarlotkę, ciasto brownie