Temat genów w celiakii wcale nie jest tak prosty i oczywisty. Dowiecie się o tym w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Lesznie, podczas wielkanocnego spotkania bezglutenowego. W prosty i bardzo przystępny sposób poznacie tajniki badań genetycznych na celiakię. Opowie Wam o tym jedna z wolontariuszek naszego bezglutenowego stowarzyszenia. Właśnie trwają zapisy dzieci i dorosłych z celiakią i na diecie bezglutenowej. W programie znajdą się również warsztaty dietetyczne oraz zajęcia dla dzieci. Udział w bezglutenowych warsztatach wielkanocnych jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy drogą elektroniczną. FORMULARZ ZGŁOSZENIA JEST DOSTĘPNY PONIŻEJ.

Program warsztatów „Bezglutenowa Wielkanoc 2019 w Lesznie”

Spotkanie dla dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej odbędzie się w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Chrobrego w Lesznie (Wielkopolska). Potrwa od godz. 11 do godz. 13. 

  • godz. 11.00   –   wykład i konsultacje „Geny w celiakii”, mgr Marta Brojer, specjalista diagnostyki laboratoryjnej – w jakim wieku warto wykonać badania genetyczne; jaki test wybrać; jak interpretować wyniki;
  • godz. 12.00 – wykład i warsztaty „Jemy bezglutenowo, ale zdrowo”, mgr Marta Marciniak KLIK, asystent naukowo-dydaktyczny w Katerze i Klinice Gastroenterologii, Dietetyki oraz Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu – jak ułożyć zdrowy i tani jadłospis bezglutenowy; jak przygotować zdrową Wielkanoc bez glutenu; jakie produkty włączyć do diety, by uniknąć niedoborów pokarmowych; jak urozmaicać bezglutenowe menu dzieci; 
  • godz. 11-13 – zajęcia dla dzieci, m. in. zabawy w nowym Muzeum Pułapek Czasu

Uczestnicy spotkania otrzymają również pisemne wytyczne dotyczące zdrowej diety bezglutenowej. Będą mieli także możliwość konsultacji z dietetykiem, który na co dzień pracuje z gastroenterologami i współpracuje z Bezglutenową Mamą. 

Zapisy na bezglutenowe spotkanie w bibliotece w Lesznie 2019

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Imię i nazwisko dziecka lub dorosłego na diecie bezglutenowej (wymagane)

Imię i nazwisko rodziców dziecka

Numer telefonu

Adres email (wymagane)

Miejscowość zamieszkania

Liczba zgłaszanych dorosłych

Liczba zgłaszanych dzieci

Wiek dzieci

Dodatkowe nietolerancje pokarmowe uczestników

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2019-03-28T11:42:00+00:0028 marca 2019|