Pod koniec wakacji firma Tarczyński wypuściła dwa rodzaje kabanosów bezglutenowych o zawartości 100% mięsa z szynki lub kurczaka, a także nowe parówki bezglutenowe. Wszystkie trzy produkty tworzą serię Tarczyński Naturalnie!, a można je kupić m. in. w Intermarche i Biedronce. Ich zaletą jest skład oraz stosunkowo krótki termin przydatności, wadą – konieczność przechowywania w chłodzie (choć nosiłam je latem cały dzień w plecaku  i łaziłam po Tatrach, dowiozłam je też do Chorwacji – i nic im się nie stało). Nowe kabanosy bezglutenowe kosztują około 8-9 zł za opakowanie o wadze 180 g.

Bezglutenowe kabanosy i parówki – Tarczyński Naturalnie!

Bezglutenowe kabanosy z szynki oraz kabanosy z kurczaka przetestowałam gruntownie pod koniec wakacji. Wrzuciłam je jako prowiant bezglutenowy do plecaka KLIK, gdy szłam do Doliny Pięciu Stawów, na Kasprowy Wierch czy na Świnicę. Wrzuciłam do zwykłej torby chłodniczej, gdy samochodem jechaliśmy do Chorwacji. Mimo że producent zaleca przechowywanie naturalnych kabanosów bezglutenowych w lodówce, one świetnie zniosły wyższe temperatury – gwarantuję to jako bezglutenowy włóczykij :). Świetnie smakowały w Chorwacji i w górach. No i ten skład – czyste białko, tak potrzebne na górskiej włóczędze czy w szkole..

Kabanosy i parówki bezglutenowe z serii Tarczyński Naturalnie! są podobne w składzie do znanych już kabanosów z kurczaka z serii natura Konspolu. Tylko mięso, sól, przyprawy i osłonka naturalna. Kabanosy Tarczyńskiego mają jednak pewną przewagę: mieszczą się w dwupakach, w każdym po 3 kabanosy, łatwo rozdzielić opakowanie i wrzucić je do plecaka lub do bezglutenowej śniadaniówki do przedszkola lub szkoły. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2019-09-11T12:34:56+00:001 września 2019|