Najlepsze krokiety bezglutenowe na Wigilię

Przedszkolne i szkolne wigilie bywają zmartwieniem dla rodziców dzieci na diecie bezglutenowej. Serwuje się tam bowiem tradycyjne dania wigilijne: pierogi, krokiety czy barszcz z uszkami. Wszystko z mąki pszennej! Ale zapewniam, że wszystkie te dania można podać dziecku w wersji bezglutenowej: czy to w przedszkolu, czy w domu. W kuchni publicznego przedszkola Bajkowy Las w Lesznie pokazuję, jak przygotować pyszne krokiety bezglutenowe.

Krokiety są dla mnie jednym ze wspomnień Wigilii w rodzinnym domu. Moja Mama przygotowywała je każdego roku, nadziewane pieczarkami i kiszoną kapustą. Smażyła je godzinę przed kolacją i wkładała do piekarnika, by trzymały ciepło. Podawała  z najlepszym na świecie barszczem. Gdy już byłam dorosła, przez telefon instruowała mnie, że naleśniki muszą być cieniutkie i trzeba je delikatnie zawijać.

Takie bezglutenowe krokiety można przygotować w domu, jak i w przedszkolnej kuchni. Pamiętajcie tylko, by bezglutenowe krokiety smażyć jako pierwsze i przechowywać oddzielnie, z dala od glutenowych. Można je usmażyć, ostudzić i zanieść w pudełku na klasową Wigilię bez glutenu lub na wigilijne spotkanie do przedszkola. Tam panie kucharki mogą krokieta odpiec w piekarniku lub w mikrofalówce.

Na moim kanale na YouTube szukajcie innych świątecznych odcinków: o pierogach, uszkach i pierniczkach. Bo z Bezglutenową Mamą Wigilia jest smaczna i prosta!

I zapraszam do udziału w konkursie: Wigilia z Bezglutenową Mamą, w którym sponsorem jest firma Balviten, producent żywności bezglutenowej.

Inne filmy z serii Mama gotuje

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-01-11T22:01:19+00:003 grudnia 2017|

    Zostaw komentarz