Wakacje 2020 r. będą inne. Najlepiej spędzić je z dala od turystycznych metropolii, w zacisznym, bezpiecznym, a jednocześnie urokliwym zakątku Polski.  Takie bezpieczne i piękne miejsce na wakacje bez glutenu 2020 r. to  bezglutenowy pensjonat Moje Tatry w Białym Dunajcu. Z własną „plażą” nad potokiem, z piaskownicą i placem zabaw, z miejscem na grill, ognisko i zabawy. Daleko do zakopiańskiego zgiełku, a jednocześnie blisko natury, mało znanych szlaków górskich i zakątków „nieskażonych” ludzką stopą. Jeśli możesz, skorzystaj z jego gościny. Wyjedź z czterech ścian własnego domu, spędź bezpiecznie niezapomniane wakacje bez glutenu u podnóża gór i wesprzyj małą rodzinną firmę KLIK. Pensjonat oferuje pyszną i bogatą kuchnię bezglutenową, a w niej dania tradycyjne, regionalne, wegetariańskie i wegańskie!

Moje Tatry to sprawdzone miejsce, przyjazne dzieciom i dorosłym na diecie bezglutenowej, prowadzone przez osobę z celiakią. Otwarcie pensjonatu po ogólnopolskiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa to szansa dla nas – by znów wyruszyć na szlaki i na wycieczki, oderwać się od bezglutenowego gotowania w domu. To też szansa dla pensjonatów bezglutenowych – im jest szczególnie trudno z powodu pandemii koronawirusa. Zatem kto tylko może, niech rusza przed siebie, Tatry czekają 😍

Bezpieczne miejsce na wakacje bez glutenu 2020 r. 

Zmieniły się nagle realia i nieco inaczej szukamy miejsca na wakacje bez glutenu. My, osoby z celiakią, nie tylko szukamy bazy na wakacje bez glutenu, ale tym razem musi to być zaufany ośrodek na BEZPIECZNE wakacje bez glutenu 2020 r. Z dala od ludzi, od wakacyjnych tłumów i innych pensjonatów ściśniętych jeden przy drugim. Najlepiej na łonie pięknej przyrody, a jednocześnie z fajnymi miejscami wypadowymi. Spora trudność ….. Ale niezupełnie.

Ponieważ osobiście znam gospodynię pensjonatu Moje Tatry w Białym Dunajcu mogę zapewnić: Moje Tatry to idealne miejsce na bezpieczne wakacje bez glutenu 2020 r. Wiem, jak starannie Ela przygotowała ośrodek zgodnie z wytycznymi, jak zorganizowała kilka jadalni, by zapewnić gościom dystans podczas jedzenia posiłków, ustawiła również stoły na zewnątrz, by móc serwować posiłki na dworze. Zadbała o ozonowanie, kupiła dziesiątki litrów płynu dezynfekcyjnego, maseczki i rękawiczki, przeszkoliła personel i stworzyła dodatkowo własne procedury na te trudne czasy. Ma w tym wprawę – już raz idealnie dostosowała pensjonat do potrzeb gości na diecie bezglutenowej, wegańskiej i z celiakią. Jak Ela coś robi, to na 100%. 

Pensjonat jest jakby stworzony na obecne czasy. Mieści się we wsi, z dala od innych pensjonatów i turystycznego zgiełku Zakopanego. Coś, co kiedyś część ludzi mogła uważać za wadę, teraz jest zaletą. W bezpośrednim sąsiedztwie pensjonatu nikt nawet nie mieszka, nie mówiąc o innym hotelu czy pensjonacie. Ma własny plac zabaw i „plażę” nad strumykiem, a bezpośrednio z domu można wyruszyć na spacery z widokiem na Tatry. To naprawdę bezpieczne miejsce na wakacje bez glutenu 2020. Wiem, bo sama tam będę spędzać lato. Poprowadzę również kameralne warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu – w razie potrzeby będą to nawet indywidualne spotkania przy mikserze i piecu 😎

Kiedy i jak przyjechać do pensjonatu Moje Tatry?

  • Kochani! Koniec siedzenia! Wracamy do roboty!!! – czytam na profilu Moich Tatr na Facebooku KLIK. – Już 4 maja otwieramy oficjalnie nasz bezglutenowy pensjonat. Zapraszamy serdecznie w Moje Tatry! Atrakcji w naszej okolicy jest moc: Tatry, Gorce, Pieniny a wieczorem wspólne biesiadowanie przy ognisku nad naszym potokiem. Zapraszamy do rezerwacji terminów majowych i czerwcowych, ale też wakacyjnych! W lipcu i sierpniu proponujemy warsztaty z blogerami: tradycyjnie z Bezglutenową Mamą oraz nowość u nas (ale mamy nadzieję, że zagoszczą na stałe) z Szymonem Kubickim i Gosią Napiórkowską-Kubicką autorami bloga i książki „Facet i kuchnia. Smacznie, kreatywnie i bez glutenu”. Oferujemy kuchnię bezglutenową – dania tradycyjne, regionalne, wegetariańskie i wegańskie! Czekamy na Was i pozdrawiamy cieplutko spod samiućkik Tater! 

Zgodnie z zarządzeniami sanitarnymi, gospodyni zapewni gościom bezpieczne warunki wyżywienia i wypoczynku, co Ela podkreśliła w odpowiedzi na jeden z komentarzy:

  • Dysponujemy trzema oddzielnymi salami (które będziemy ozonować), gdzie możemy serwować posiłki i na nasze szczęście również dysponujemy stolikami na zewnątrz. A przy ognisku na wolnym powietrzu też chyba nie ma aż takiego problemu z wirusami jak w zamkniętych pomieszczeniach. Jest lato, więc myślimy, że damy radę. Gorzej będzie zimą, ale ta sytuacja zmusi nas wszystkich do zmiany nawyków i troszkę innego funkcjonowania – bo przecież nie pozamykamy się wszyscy na stałe w domach ze swoimi smartfonami… Nie spodziewamy się też nawału gości przed wakacjami – a za dwa miesiące najprawdopodobniej sytuacja się zmieni – mamy nadzieję, że na plus. 

Klimat pensjonatu tworzy gospodyni

Klimat Moich Tatr tworzy gospodyni Ela (na zdjęciu powyżej) – góralka z krwi i kości, która sama ma celiakię i dlatego przebranżowiła swój pensjonat na miejsce przyjazne dzieciom i dorosłym na diecie bezglutenowej. Znamy się od 2018 r., ale obie mamy wrażenie, jakby nasza przyjaźń trwała ponad sto lat. Podziwiam Elę za hart ducha, kreatywność i aktywność (przemierzyłyśmy razem wiele szlaków w Tatrach), za dobry gust (sama stworzyła aranżację pokoi), poczucie humoru i gołębie serce. Dlatego spędzam tam sama lub z rodziną sporo czasu i kibicuję wszystkim projektom Eli. Dlatego za kilka dni znów tam wyruszę i zachęcam, abyś czytając te słowa pomyślała / pomyślał o tym samym  😍 Wspierajmy małe, rodzinne firmy – zwłaszcza bezglutenowe, w koronawirusa czasach…

Wiem, że Ela spełni wszystkie wymogi sanitarne, by w czasie pandemii koronawirusa zapewnić bezpieczeństwo gościom i swojej rodzinie. Gdy już minister zdrowia pozwoli, znów będą się tam odbywać bezglutenowe warsztaty kulinarne KLIK, kuligi, spotkania z muzyką i biesiady. Na razie dostępne dla gości będą wszystkie miejsca na świeżym powietrzu – ogród, ognisko, plaża nad potokiem oraz bezkresne pola i łąki biegnące od pensjonatu w stronę Tatr czy Babiej Góry. Otwarte zostały również szlaki w Tatrach – góry na Ciebie czekają 😍 Zobacz na własne oczy, jaka piękna jest Polska i jak można spędzić w kraju wakacje bez glutenu. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!