W Intermarche znalazłam w promocji mięciutkie chleby bezglutenowe z serii Maestro Schär. Dzieci na moich koloniach mówią zawsze, że to najlepsze chleby bezglutenowe – i faktycznie z koszyków znikają wszystkie kromki, co do jednej 😎 W tej serii do wyboru jest biały chleb, biały z ziarnami i ciemny z ziarnami. Jeszcze jedno: ten najlepszy chleb bezglutenowy dla dzieci jest pyszny i mięciutki od razu po otwarciu opakowania. 

Chleb bezglutenowy dobry dla dzieci i dorosłych

Kto zaczyna przygodę z dietą bezglutenową i szuka dobrego pieczywa bezglutenowego w markecie, niech spokojnie sięgnie po chleby bezglutenowe z serii Maestro Dr. Schär. Od niedawna są dostępne w nowej szacie graficznej, mają bardziej kolorowe opakowania. Ale miękkość i jakość jest ta sama. Dzieci i dorośli na diecie bezglutenowej doceniają, że te chleby są miękkie od razu po otwarciu opakowania. Choć są oparte na skrobiach, zawierają bardzo dużo błonnika: od do niemal 9 g w 100 g produktu, to naprawdę całkiem sporo. Doceniam to jako dietetyk specjalizujący się w diecie bezglutenowej. Te chleby zasmakują i dzieciom z celiakią i dorosłym na diecie bezglutenowej – to sprawdzone pieczywo. Naprawdę nieliczni mają inne zdanie.

Chleby Maestro, jak wszystkie wyroby tej włoskiej marki,  mają długi termin przydatności do spożycia, sprawdzą się więc podczas wakacji bez glutenu, w podróżach zagranicznych czy służbowych, pod namiotem. Warto mieć w domu kilka takich bochenków: gdy wyjdzie zakalec w domowym chlebie lub gdy nie dotrze na czas kurier ze świeżym pieczywem bezglutenowym. Długi termin sprzyja też polowaniu na okazje – jak ta obecna w Intermarche. Można zrobić zapas i schować do szuflady. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2020-12-02T09:46:55+00:002 grudnia 2020|