Lubię takie e-maile. Właśnie Dorota, mama bezglutenowej Emilki z Wrocławia, podesłała opinię o bezglutenowym lokalu Lunchownia w Częstochowie. Chwali wspaniałą obsługę, wnętrze, ceny i wyśmienite dania. Dopisek z marca 2018 r.  – lokal już nie należy do programu Menu bez Glutenu, nie mamy więc gwarancji, iż jeszcze podaje dania bezglutenowe. 

W drodze na Jasną Górę

Dorota z rodziną często podróżuje szlakiem lokali należących do programu Menu bez Glutenu. Właściwie większość wakacyjnych czy weekendowych eskapad odbywa się pod hasłem poszukiwania restauracji i lokali przyjaznych osobom z celiakią i na diecie bezglutenowej. 

Najnowszym odkryciem wrocławianki jest Lunchownia w Częstochowie.

 • Wszystko jest bezglutenowe, zdrowe, świeże i smaczne – zachwala Dorota.- Ceny też są w porządku. Ponadto bardzo przytulnie i sympatyczna obsługa. Szkoda, że takiego lokalu nie ma we Wrocławiu…

Zerknęłam do internetu. Oto, co o sobie piszą właściciele Lunchowni: „Miejsce dla tych, którzy chcą jeść zdrowo i świadomie, w którym nie istnieją ograniczenia dla alergików, bezglutenowców i wszelkich “odmian” wege. […]  LUNCHOWNIA to przygoda, do której chcemy Was zaprosić. To miejsce, w którym każdy nie tylko zasmakuje czegoś dobrego i zdrowego, ale także poczuje się komfortowo, swobodnie i będzie chciał wrócić. Zapraszamy do rozsmakowania się w tym, co świeże, smaczne, zdrowe i bezglutenowe.”

Menu w Lunchowni

Jakie dania oferuje Lunchownia w Częstochowie? Zerknęłam na stronę internetową. Oto opis menu: „Ciekawe i wyjątkowe kompozycje sałatkowe, zdrowe zupy przyrządzone z tego, co daje natura, oryginalne pieczywo najwyższej jakości przygotowywane i wypiekane przez nas, pyszne, pożywne i kolorowe quiche, wege burgery – nie tylko dobre ale i zdrowe, bezglutenową PIZZĘ w różnych odsłonach, w tym wege oraz to co każdy z nas lubi najbardziej, czyli odrobina słodkości – to wszystko znajdziesz u nas.” W Lunchowni wszystko jest bezglutenowe, co oznacza, że osoby z celiakią oraz silnie reagujące na śladowe ilości glutenu mogą się tam poczuć bezpiecznie. I mogą się poczuć wyjątkowo – co potwierdzają piękne zdjęcia Doroty, dokumentujące artystycznie podane dania.

Pocztą pantoflową

Sami wiem, że najlepszą reklamą jest poczta pantoflowa. Opinie, przekazywane o lokalu przez jego gości, są najlepszym odzwierciedleniem rzeczywistości. Po relacji Doroty jestem pewna, że bezglutenowo w Częstochowie oznacza jednocześnie smacznie, miło i bezpiecznie. Jak każda mama bezglutenowego dziecka wiem, jak ważne są takie punkty na mapie Polski. I wiem, że Lunchownia będzie nas przyciągać jak magnes, może nawet w najbliższe wakacje.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2018-03-13T14:06:31+00:001 stycznia 2017|

  8 komentarzy

  1. Adrian 1 stycznia 2017 w 14:55 - Odpowiedz

   Fajny lokal, ale bardzo długa czeka się na zamówioną potrawę…

   • Bezglutenowa Mama 1 stycznia 2017 w 22:23 - Odpowiedz

    Może dzięki temu jest gwarancja świeżości?

  2. Adrian 2 stycznia 2017 w 15:11 - Odpowiedz

   Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego. Na danie z makaronu nie powinno się czekać prawie godzinę czasu…

  3. Bezglutenowa Mama 2 stycznia 2017 w 21:00 - Odpowiedz

   No, godzina na makaron to faktycznie trochę dużo…. Pytałeś kelnera, dlaczego to tyle trwało?

  4. Adrian 5 stycznia 2017 w 15:23 - Odpowiedz

   Niestety nie…

  5. Natalia 29 kwietnia 2017 w 16:53