Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi  oraz Bezglutenowa Mama zapraszają dzieci chore na celiakię i będące na diecie bezglutenowej na warsztaty lepienia pierniczków bezglutenowych. Dorosłych na diecie bezglutenowej zapraszamy na kawę i ciasteczka. Dziś rozpoczynamy zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Program kulinarnych warsztatów bezglutenowych

Spotkanie dla dzieci i rodziców odbędzie się w piątek 8 grudnia, w godz. 16-18.30, w Stowarzyszeniu ECHO przy Al. Krasińskiego 30 w Lesznie (wjazd w podwórze przy myjni samochodowej). Szczególnie zapraszamy dzieci, które od niedawna są na diecie bezglutenowej i mają trudności z odnalezieniem się w nowej sytuacji. Z uwagi na warunki lokalowe zapraszamy tym razem tylko dzieci na diecie bezglutenowej, bez rodzeństwa. 

W programie kulinarnych warsztatów bezglutenowych dla dzieci:

  • pieczenie i dekorowanie pierniczków (rodzice z dziećmi)
  • degustacje
  • konsultacje dietetyczne dla dorosłych

Na miejscu oferujemy kawę, herbatę i wodę, słodkie przekąski, kanapki. Z uwagi na kameralny i świąteczny charakter spotkania zapraszamy również osoby dorosłe na diecie bezglutenowej, które chcą pobyć w bezglutenowym towarzystwie, wymienić się przepisami na bezglutenową Wigilię, poradami i ciekawostkami. 

Zapisy

Udział w bezglutenowych warsztatach dla dzieci jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy na adres: biuro@bezglutenowamama.pl. W temacie wiadomości proszę wpisać WARSZTATY – LESZNO. W zgłoszeniu proszę podać:

– imiona i nazwisko rodziców, miejscowość

– numer kontaktowy

– imię, nazwisko i wiek dziecka na diecie bezglutenowej

– alergeny wykluczone z codziennej diety dziecka (np. mleko, soja, kakao, jaja, skrobia pszenna bezglutenowa)

– czy z diety wykluczone są produkty zawierające śladowe ilości poszczególnych alergenów, np. mleka, jaj, orzechów? Jeśli tak, proszę podać konkretne alergeny. 

Informacja o alergenach jest niezbędna, albowiem w oparciu o te dane zostanie przygotowane odpowiednie ciasto na bezglutenowe pierniczki (np. bez mleka czy kakao). Dzieci otrzymają również od organizatorów drobne upominki, które mogą zawierać mleko, kakao, soję czy skrobię pszenną bezglutenową. Uprzejmie prosimy o podanie tylko tych alergenów, które są na co dzień bezwzględnie wykluczone z diety dziecka. 

Każde przyjęte zgłoszenie zostanie potwierdzone e-mailem zwrotnym. W razie rezygnacji z udziału uprzejmie prosimy o wcześniejsze powiadomienie, gdyż na miejsce będą czekać dzieci z listy rezerwowej. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!