Jutro wielki dzień – mimo pandemii udało się zorganizować Mikołajki z Bezglutenową Mamą 2020, tym razem we Wrocławiu, przy pomocy m. in.  @bezglutenowa_studentka. Z zachodniej Polski przyjedzie ponad 60 dzieci z celiakią, by na chwilę odczarować covidową rzeczywistość i znów zobaczyć, jak to fajnie jest być dzieckiem i wierzyć, że Mikołaj istnieje i pociągnąć go za brodę i powiedzieć wierszyk. To wszystko było możliwe dzięki kochanym producentom, piekarzom i cukiernikom i właścicielom sklepów, którzy przekazali mnóstwo pyszności do paczek dla dzieci. Ogromne podziękowania dla Was, jesteście wspaniali i kocham Was 🥰 Jutro razem wyślemy w świat sporo dobrej energii i też poczujemy, jak wspaniale jest być Mikołajem. Pyszne paczki otrzymają dzieci na diecie bezglutenowej, ale również dzieci z dodatkowymi nietolerancjami pokarmowymi, uczulone na jajko, mleko, kakao, orzechy. Dla nich w Studio Bezglutenowej Mamy znalazły się równie pyszne zamienniki – żelki, chrupki, precelki, czipsy, czekolada bez mleka itd. Oczywiście paczki różnią się od siebie zawartością m. in. z uwagi na owe nietolerancje – ale wszystkie są pełne pyszności gotowych do jedzenia, ale i do wypieku czy ugotowania potraw na bezglutenową Wigilię

Kto pomógł w przygotowaniu paczek dla dzieci? Oto darczyńcy: Balviten, Bezgluten, Incola, Dr Żurek bez glutenu, Dr. Schär, Denver Food, Super Krówka , Pięć Przemian, Miran Wafle, Glutenex, Sano Gluten Free, Kowalewski BIO, Putka Bez Glutenu. 

A także sklepy: 

Smaki Diet, Friendly Food, Jedz Bez Glutenu (produkty Dr. Schär, czeskie oraz słowackie).

Pewnie jestem zmęczona przygotowaniami, ale z nadmiaru emocji i radości wcale tego nie czuję, na szczęście mąż i dzieci każą mi iść spać, bo wcześnie rano wyruszamy wszyscy – z psem też- na Mikołajki. Do zobaczenia 😀.

Zobacz galerię zdjęć z przygotowań do Mikołajek bezglutenowych dla dzieci 2020

Inne filmy z serii Mama gotuje