Pod petycją Bezglutenowej Mamy do rzecznika praw dziecka w sprawie powszechnego wprowadzenia diet eliminacyjnych w żłobkach, przedszkolach i szkołach podpisało się już ponad trzy tysiące osób. Mówiłam o tym m. in. na antenie Radia Poznań. W najbliższych dniach Bezglutenowa Mama przekaże petycję rzecznikowi. Wierzę, że będzie to początek dobrych zmian. Czekają na nie tysiące dzieci na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezlaktozowej, bez jajek i na wielu innych dietach leczniczych. Kto jeszcze nie podpisał – jest właśnie ostatnia szansa.

Podpisz petycję w sprawie dzieci na dietach

O potrzebie wprowadzenia zmian w żywieniu zbiorowym w żłobkach, przedszkolach i szkołach wiedzą rodzice dzieci na diecie bezglutenowej i na innych dietach eliminacyjnych. Od wielu lat Bezglutenowa Mama opisuje polską rzeczywistość w tym temacie. Pisze o tym, jak trudną sytuację ma przedszkolak na diecie bezglutenowej i jego rodzina. Poszczególne wpisy możecie znaleźć w kategorii: Strefa dziecka/Przedszkolak.

Dlatego 1 czerwca 2017 r. powstała petycja do rzecznika praw dziecka. Petycja ma zachęcić rzecznika do wprowadzenia zmian systemowych w Polsce – tak aby żywienie dziecka na diecie w żłobku czy przedszkolu nie zależało od łaski dyrektora. PODPISZ PETYCJĘ – już w najbliższych dniach zostanie przekazana rzecznikowi praw dziecka.

TUTAJ odsłuchasz rozmowę na ten temat w Radio Poznań – z Bezglutenową Mamą rozmawia redaktor Jacek Marciniak.

Drukuj

Podziel się tym wpisem ze znajomymi!