Dieta bezglutenowa w samolocie to nadal rzadkość, co przyznają osoby chore na celiakię podróżujące po świecie. Ale pojawia się światełko w tunelu. Niektóre linie lotnicze wprowadzają już dietę bezglutenową w samolotach. Przykładem jest linia Easyjet, co potwierdza jedna z czytelniczek bloga. Daria z siedmioletnim Alkiem wybrała się właśnie do Portugalii. Chwali dietę bezglutenową w samolocie, ale również bezglutenowy raj w portugalskich miasteczkach. 

Gluten-free w samolocie

Daria z rodziną, w tym z mężem i synem chorymi na celiakię, podróżowała niedawno do Portugalii. Wybrali linię Easyjet. Ku ich zdumieniu na pokładzie otrzymali kartę z ofertą bezglutenowych dań.

Niestety, nic nie jedliśmy, ale myślę, że gwarancja jest, w końcu to międzynarodowe linie – relacjonuje Daria Bezglutenowej Mamcie.-  I jeśli oznaczono jako GF, to ja przyjmuję w tym momencie na wiarę. Dużego wyboru nie ma, ale najważniejsze, ze bezglutenowcy nie zagłodzą się na pokładzie.
 
Miło słyszeć, że dieta bezglutenowa w samolocie nie jest czymś nieosiągalnym. Owszem, z pewnością większość linii jeszcze nie oferuje w standardzie diety bezglutenowej w samolotach, ale kropla drąży skałę… Zachęcam Was, abyście podczas rezerwowania podróży pytali o bezglutenowy posiłek w samolocie. Im więcej takich zapytań trafi do linii, tym większa szansa, że Polska zmieni się w kraj przyjazny dzieciom i dorosłym na diecie bezglutenowej. 

Dieta bezglutenowa w Portugalii

Daria i jej mąż oraz syn na diecie  bezglutenowej mieli więcej niespodzianek podczas swojej podróży. 

  • Portugalii w każdym markecie znajduje się półka bezglutenowa. W Lizbonie natomiast znalazłam cukiernię bezglutenową, mój syn omal nie oszalał ze szczęścia 🙂 – dopowiada Daria. 

Nie dziwimy się szczęściu siedmiolatka, prawda? Sami wiemy, że natknięcie się na bezglutenową cukiernię graniczy z cudem, zwłaszcza w mniejszych polskich miastach…

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-01-11T22:01:20+00:0029 listopada 2017|

    Zostaw komentarz