Za nami kolejny już festyn AOL w Lesznie. Dziś w czerwonym namiocie u Bezglutenowej Mamy sporo się działo. Była góra prezentów dla odwiedzających bezglutenowe stoisko, były warsztaty kulinarne, porady dietetyczne i kulinarne, pełne stoły degustacyjne, prezentacja bezglutenowej książki kucharskiej i bajki terapeutycznej dla dzieci z celiakią.

Nikt nie wyszedł z pustymi rękami ani głodny, wielu nauczyło się lepić bułeczki bezglutenowe i skorzystało z wiedzy o badaniach wykrywających celiakię, a dzieci bawiły się przy wykrawaniu i pieczeniu ciasteczek czekoladowych. A wszystko było bezpłatne i czynione z uśmiechem 😍 Oprócz tego wiele się działo na ponad stu innych stoiskach organizacji pozarządowych. Tego dnia naprawdę było co robić w Lesznie. Chcecie zobaczyć galerię zdjęć i produkty, które otrzymały w prezencie osoby na diecie bezglutenowej? Zerknijcie na relację z festynu AOL – Aktywne Obywatelskie Leszno.

Tutaj kupisz

Bezglutenową książkę, jakiej jeszcze nie było – 134 sprawdzone przepisy bezglutenowe + ebook na thermomix/lidlomix

Tutaj kupisz

Bajkę terapeutyczną dla dzieci z celiakią „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu”

Edukacja – celiakia i dieta bezglutenowa 

Szczególnie cieszy mnie to, że osoby, które wcześniej nie słyszały o celiakii i diecie bezglutenowej, chętnie sięgały po ulotki i broszury, próbowały też, jak smakują gofry, chleb, pizza, ciasteczka, paluszki. Edukacja zdrowotna i tworzenie pozytywnego wizerunku wokół diety bezglutenowej to jeden z argumentów, dla którego wzięłam udział w festynie Leszczyńskie NGO. Kolejne to możliwość spotkania znanych i nowych osób na diecie bezglutenowej z Leszna i sąsiednich powiatów, możliwość obdarowania ich produktami (Balviten, Putka Bez Glutenu, Schär, Incola, Dr Żurek bez glutenu, Grano bez glutenu, Sano Gluten Free itd.), których często wcześniej w ogóle nie znali.

No i te rozmowy: o badaniach, braku apetytu u dziecka, pomysłach na obiad, najlepszym przepisie na chleb, o dyskryminacji dzieci z celiakią w przedszkolu lub szkole, o braku hoteli przeszkolonych w diecie bezglutenowej, o mamie, która nie chce się przebadać, choć ma wszystkie objawy celiakii….