Co przedszkolaki wiedzą o diecie bezglutenowej?

Okazuje się, że przedszkolaki znają się na diecie bezglutenowej  – udowodniły to dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Lesznie – Gronowie. To przedszkole z dietą bezglutenową, które otrzymało właśnie certyfikat „Gotujemy bez glutenu”. Od września do tego właśnie przedszkola chodzi 4-letni Tymek chory na celiakię. Dlatego dyrekcji placówki zależało na specjalistycznym szkoleniu i przygotowaniu personelu do specjalistycznej opieki nad dzieckiem na diecie eliminacyjnej. 

Dziś (czwartek, 18 października 2018 r.) prezydent Leszna Łukasz Borowiak odwiedził placówkę i czytał w grupie Żółwików bajkę „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu„. Czytanie bajki stało się okazją do rozmów o diecie, o jedzeniu, o poświęceniu rodziców i do przysmaków dzieci. 

Potem była degustacja: kanaki ze świeżego chleba bezglutenowego Balviten (bochenek ciemny z ziarnami) otrzymały wszystkie przedszkolaki (ponad 120 dzieci), a Żółwiki dodatkowo posmakowały słodyczy bezglutenowych. Na stole pojawiły się mini-brownie bezglutenowe Incoli, torciki bezglutenowe Pausa-Ciok   i  batoniki w czekoladzie mlecznej Twin Bar  Dr. Schär, były również wafle Sonko, chrupki kukurydzane Tygryski i wafelki do lodów Miran. Wreszcie na stół wjechały warzywa: każdy przedszkolak otrzymał kubeczek pełen świeżych warzyw. 

Galeria zdjęć z czytania bajki – pocieszajki i ze spotkania z prezydentem Leszna w Przedszkolu Miejskim nr 13

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!