W McDonalds w Czechach od niedawna można zjeść bezglutenowe hamburgery! ZOBACZ FILMIK! To świetna wiadomość dla mieszkańców południowej Polski, a także dla tych, którzy planują wakacyjne wyjazdy do Czech. Nie jestem wielbicielem fastfoodów, ale wiem jedno: już wkrótce wybieramy się na czeskie bezglutenowe zakupy i wsuniemy z Zosią po bezglutenowym hamburgerze w McDonald’s!  I już sobie wyobrażam jej wniebowziętą minę…. Jest i druga dobra wiadomość, przeczytajcie dalej.

Na hamburgera bez glutenu

Już nie musimy wyjeżdżać z bezglutenowymi dziećmi na zachód Europy, by kupić im bezglutenowego hamburgera w McDonald’s. Jak informuje Magda, mama siedmiolatka ze zdiagnozowaną niedawno cukrzycą i celiakią, hamburgery bez glutenu są teraz dostępne w sieci McDonald’s w całych Czechach. jak zamówić bezglutenowego hamburgera? Wystarczy powiedzieć: „bez lepku”.

 • Syn zjadł tam bezglutenowego hamburgera i nie było żadnych niepożądanych objawów, także nie trzeba daleko wyjeżdżać, by sprawić bezglutenowemu dziecku frajdę – napisała Magda Bezglutenowej Mamie. 

Czechy są blisko Polski, ale z tej informacji ucieszą się przede wszystkim mieszkańcy południowo-zachodnich i południowych województw. Niektórzy do czeskiej Ostrawy mają zaledwie 20-40 km! Mam i drugą dobrą wiadomość, wręcz doskonałą: bezglutenowe hamburgery (bezglutenowe bułki do hamburgerów dla McDonald’s w Europie produkuje Schaer) są dostępne w całej sieci McDonald’s, nie tylko w największych miastach. 

 • Jedliśmy bezglutenowego hamburgera w miejscowości Frýdek-Místek oraz w Ostravie, ale są one dostępne w całej sieci McDonald’s w Czechach – dodaje Magda. 

To informacja, która przyda się bezglutenowym rodzinom na wakacjach. Bezglutenowe rodziny bowiem, podróżując po Polsce i Europie, muszą zawsze mieć własny prowiant. Bowiem bezglutenowe hamburgery w McDonald’s, nawet jeśli są dostępne w Hiszpanii, Austrii czy Niemczech, to tylko w wybranych restauracjach. A w Polsce nie ma ich w ogóle – ciągle czekamy na decyzję polskiej sieci McDonald’s

Polska też czeka…

W najbliższych dniach będziemy blisko czeskiej granicy. I kto wie? Może wybierzemy się z bezglutenową Zosią do McDonald’s w Hradec Kralove lub Libercu? I z przyjemnością zamówimy hamburgera bez lepku, czyli bez glutenu. Nie jestem zwolennikiem fastfoodów i uważam, że jedzenie w McDonald’s nie jest zdrowe, zwłaszcza dla bezglutenowych dzieci i dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. Chcę jednak, abyśmy mieli wybór i w razie potrzeby mogli zjeść coś ciepłego w podróży, podczas wycieczki lub na autostradzie. Chciałabym, aby polski McDonald’s wreszcie zobaczył nas jako grupę klientów. Bo na bezglutenowe hamburgery czekają tysiące bezglutenowych dzieci i dorosłych, ale szefostwo polskiego oddziału McDonald’s na razie nas nie dostrzega. Na szczęście zostają nam wycieczki do Czech, z czego bardzo się cieszę. To dodatkowy argument, by bezglutenowe rodziny odwiedzały południowych sąsiadów KLIKNIJ.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
  2018-01-11T22:02:38+00:0011 maja 2017|

  5 komentarzy

  1. Ania 20 maja 2017 w 14:27 - Odpowiedz

   Wiesz może czy na Słowacji też są dostępne bezglutenowe hamburgery ?

   • Bezglutenowa Mama 20 maja 2017 w 20:37 - Odpowiedz

    Hamburgery chyba nie, ale w ofercie McDonald’s na Słowacji jest czekoladowy tort bezglutenowy.

   • Elżbieta 8 stycznia 2019 w 15:14 - Odpowiedz

    Chyba jednak nie we wszystkich McDonaldach w Czechach mają te hamburgery. Próbowaliśmy w Brnie 22 listopada 2018 i nie mieli. Skończyło się na wielkim rozczarowaniu. Za parę dni będziemy w Hradec Kralove. Podobno mają, a jak jest naprawdę napiszę po powrocie.
    W nawiązaniu do zapytania Ani z 2017 r., to byliśmy w Bratysławie w listopadzie 2018 r. i bezglutenowych hamburgerów nie mieli.

  2. Magda 1 maja 2018 w 07:57 - Odpowie