Podczas kolonii z dietą bezglutenową w 2016 r. i w 2017 r. mieliśmy to szczęście, że stacjonowaliśmy w pobliżu dużego producenta wędlin bezglutenowych: firmy Balcerzak i Spółka. I gdy tylko kończyło nam się zaprowiantowanie, z samochodową lodówką podróżowaliśmy do pobliskiej Sławy. Co kilka dni kupowaliśmy świeżą szynkę bezglutenową, parówki bezglutenowe i kiełbasę do obkładu. 

Bezglutenowe wędliny Balcerzak i Spółka

Firma Balcerzak i Spółka produkuje całkiem sporo bezglutenowych wędlin (ale również ma w ofercie glutenowe, więc zawsze czytajcie etykietę). W ofercie znajdziemy m. in. szynkę bezglutenową, parówki bezglutenowe z szynki, kiełbasę krakowską z czosnkiem niedźwiedzim oraz bardzo smaczne i dobre w składzie frankfurterki bezglutenowe. Wiele wędlin Balcerzak i Spółka jest opisanych na etykiecie jako produkty bezglutenowe, inne natomiast nie mają oznaczenia, ale z ich składu jednoznacznie wynika, iż są bezpieczne dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. Ale uwaga: niektóre wędliny bezglutenowe Balcerzak i Spółka zawierają błonnik pszenny bezglutenowy – jest bezpieczny dla osób z celiakią, ale już nie dla uczulonych na pszenicę. Na koloniach z Bezglutenową Mamą serwowaliśmy dzieciom tylko wędliny zarówno bez glutenu, jak i bez pszenicy (bo część dzieci miała nietolerancję pszenicy). 

Wędliny bezglutenowe Balcerzak i Spółka znaleźć można w sklepach firmowych w całej Polsce, ale również w wielu marketach i osiedlowych sklepikach. Ku radości bezglutenowych turystów wędliny bezglutenowe Balcerzak i Spółka można znaleźć np. w markecie w Szklarskiej Porębie – KLIKNIJ. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-02-09T13:25:39+00:009 lutego 2018|

    Zostaw komentarz