Wigilijne paszteciki bezglutenowe to danie, które od niedawna gości na naszej wieczerzy. Pomysł zaczerpnęłam od przyjaciółki, a potem poszłam jeszcze dalej: swego czasu stworzyłam przepis na wegańskie paszteciki bezglutenowe bez miksów KLIK. Oba przepisy cieszą się w internecie sporym powodzeniem, a to dlatego, że jeszcze do niedawna nie było szans na kupienie gotowych, bezglutenowych pasztecików z kapustą i grzybami – na Wigilię, do gorącego barszczu…. W tym roku, po raz pierwszy, gotowe paszteciki bezglutenowe z kapustą i pieczarkami na Wigilię są powszechnie dostępne w sprzedaży internetowej. Można je zamówić w sklepie www.putka.pl/sklepbezglutenu – w cenie 12 zł za 8 sztuk. 

Bezglutenowe paszteciki od Putki – jak smakują?

Putka Bez Glutenu ma już w ofercie  kilka rodzajów pasztecików, ale te na Wigilię  – z kapustą i pieczarkami – będą hitem. Zamówiłam na próbę jedno opakowanie, by przetestować je przed Wigilią. Teraz zamówię kolejne, by zamrozić na czarną godzinę, choć oczywiście zamierzam upiec własne paszteciki bezglutenowe. Wracając do Putki: moim zdaniem te z kapustą i pieczarkami są najbardziej udanymi pasztecikami w ich ofercie (jest jeszcze nadzienie szpinakowe i z soczewicą). Cieniutkie ciasto, doskonale skomponowany farsz i na końcu wyczuwalna nutka pieprzu – to mnie urzekło najbardziej, ten pieprz właśnie, taka wisienka na torcie 🙂 Szkoda, że w komplecie nie sprzedają buteleczki z gotowym do podgrzania barszczem wigilijnym 🙂 Ale to byłaby już przesada – co jak co, ale bezglutenowy barszcz wigilijny KLIK najlepiej przygotować samemu. Wracając do pasztecików z kapustą i pieczarkami od Putki – najlepiej smakują po podgrzaniu, zyskują wtedy lekko chrupiącą skórkę i dodatkowe walory smakowe i zapachowe. Cena 12 zł za 8 szt nie jest mała, ale produkt jest jej wart. Jedynym mankamentem jest margaryna na liście składników – ale dzięki temu te paszteciki bezglutenowe na Wigilię są bezmleczne, a więc bezpieczne dla dzieci i dorosłych z celiakią, a jednocześnie z nietolerancją mleka. By zaoszczędzić na kosztach przesyłki, można od razu zamówić pieczywo i ciasta bezglutenowe. Kto uzbiera zamówienie na kwotę 99 zł, ma przesyłkę gratis. 

Chwila prawdy: bezglutenowe paszteciki na Wigilię upieczecie czy kupicie? 🙂 

Mimo coraz większej dostępności produktów bezglutenowych i gotowych dań gluten- free niezmiennie uważam, że domowe jedzenie jest najlepsze, zwłaszcza na Wigilię. Zdaję sobie jednak sprawę, że przygotowanie ciasta drożdżowego na bezglutenowe paszteciki może być wyzwaniem dla wielu bezglutenowych mam, żon, córek czy teściowych. To wymaga pewnej wprawy, a nie wszyscy mają przed Wigilią czas na naukę. 

A teraz napiszcie: bezglutenowe paszteciki na Wigilię kupicie czy upieczecie od podstaw we własnym piekarniku? 🙂 Jeśli we własnym, to spróbujcie nadzienia z rybą….. Poezja 🙂  A jeśli chcecie je zamówić, to zdobyłam garść informacji o terminach:

W tygodniu przedświątecznym zamówienia będą wysyłane wyjątkowo od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Swoje ulubione Putkowe Bezglutenowe wypieki możecie zamówić z dostawą na:

17.12 – 20.12 (wtorek – piątek)

Oraz wyjątkowo:

21.12 (na sobotę) – zamówienia złożone w piątek do godziny 14:00, wysyłamy na sobotę !

23.12 (na poniedziałek) – zamówienia złożone do 21.12 (sobota) do godziny 14:00 będą ostatnimi wysłanymi przed świętami – w niedzielę z datą dostawy na przedświąteczny poniedziałek 

 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2019-12-04T09:58:41+00:0027 listopada 2019|