To był wyjątkowy Tłusty Czwartek, bo dzięki inicjatywie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Lesznie uczniowie na diecie bezglutenowej podobnie jak rówieśnicy mogli zajadać się na przerwach pączkami. Bezglutenowymi pączkami oczywiście. Dodatkowo wsparli akcję charytatywną „Pączki do Rączki”, bo wszystkie pieniądze ze sprzedaży tych słodkości trafiły na leczenie trójki dzieci z Leszna. Wart podkreślenia jest fakt, że pączki bezglutenowe na akcję przekazała nieodpłatnie piekarnia Putka bez glutenu. 

Pieniądze z bezglutenowych pączków pomogą chorym dzieciom

Bezglutenowe pączki z piekarni Putka bez glutenu dotarły do Leszna kurierem w środę, 27 lutego. Bezglutenowa Mama przepakowała je w pojedyncze opakowania, zapieczętowała i w Tłusty Czwartek z samego rana dostarczyła do szkoły Podstawowej nr 7. Osobiście odebrała je Kamila Jęśkowiak, nauczycielka odpowiedzialna za bezglutenową część akcji. 

  • Wszystkie bezglutenowe pączki trafiły do uczniów i nauczycieli, którzy je wcześniej zamówili – relacjonowała Kamila. – Kilka sztuk, które zostało, od razu wykupili moi glutenowi uczniowie. Zjedli je ze smakiem, podkreślając, że są pyszne.

Akcja „Pączki do Rączki” jest organizowana w Lesznie od kilku lat, uczestniczą w niej szkoły i przedszkola miejskie. Z nauczycielką z SP 7 mamy pomysł by w Tłusty Czwartek 2010 bezglutenową edycją objąć całe miasto. Trzymajcie kciuki 🙂

ZOBACZ NA FILMIE, JAK BEZGLUTENOWA MAMA PRZYGOTOWUJE TRADYCYJNE PĄCZKI BEZGLUTENOWE

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2019-03-04T21:27:00+00:004 marca 2019|

    Zostaw komentarz    Specjalistyczne kolonie z Bezglutenową Mamą 2019