Blog

Bezglutenowe kolonie za granicą: we Włoszech z Bezglutenową Mamą i Schär w 2023 r.

13/11/2022

Bezglutenowe kolonie za granicą: we Włoszech z Bezglutenową Mamą i Schär w 2023 r.

13/11/2022

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

To przejdzie do historii: bezglutenowe kolonie we Włoszech!

To się naprawdę dzieje! Bezglutenowa Mama i marka Schär zapraszają dzieci i młodzież z celiakią na kolonie bezglutenowe we Włoszech latem 2023 r. Już trwają zapisy, pierwszeństwo mają stali uczestnicy kolonii z Bezglutenową Mamą, bo to od nich wyszedł pomysł na organizację takiego obozu. Jeśli zostaną wolne miejsca, pojawi się informacja na fejsbuku. 

Dotąd jeszcze nikt nie zorganizował 100% bezglutenowych kolonii za granicą, bo to naprawdę duże wyzwanie logistyczne. Bezglutenowa Mama podjęła się tego dzięki współpracy z firmą Schär i podziałowi zadań :), które omówiliśmy latem, na spotkaniu we włoskim Postal (na zdjęciu poniżej).

kolonie bezglutenowe za granica
Specjalistyczne kolonie u Bezglutenowej Mamy są organizowane od 2016 r.

Ośrodek na wyłączność

Koloniści spędzą osiem dni w tyrolskiej miejscowości, w ośrodku z dala od drogi i cywilizacji, wśród gór i w krystalicznie czystym powietrzu. Ośrodek będzie wyłącznie do naszej dyspozycji, podobnie jak kuchnia i kucharze, którzy stworzą dla nas 100% bezglutenową kuchnię. W menu pojawią się tradycyjne dania włoskiej kuchni, oparte na produktach naszego partnera, marki Schär.

Wpadniemy także do Mc Donald's i do włoskiej pizzerii bezglutenowej, do lodziarni no i na zakupy w markecie. To tak pokrótce w kwestii jedzenia :)

Ośrodek na wyłączność

To się naprawdę dzieje! Bezglutenowe kolonie za granicą, w cudownych Włoszech! Dla dzieci i młodzieży z celiakią :) 

Odwiedziny u Schära

Program jeszcze powstaje, ale mamy kilka propozycji:

  • odwiedziny w fabryce Schär i obiad
  • aquapark i wesołe miasteczko
  • nocne zwiedzanie zamku
  • wycieczka w Dolomity
  • Safari
  • zajęcia profilowe
Odwiedziny u Schära

Kolonie bezglutenowe 2023 we Włoszech są dedykowane dzieciom i młodzieży od 7 do 16 lat. Do Włoch wyjedziemy autokarem z Wrocławia 19 sierpnia, wrócimy 28 sierpnia. Szczegółowy program powstanie pod koniec roku.

Jak wspomniałam, pierwszeństwo mają rodziny, które od lat jeżdżą na nasze kolonie bezglutenowe. Za kilka dni będzie wiadomo, czy zostały wolne miejsca, wtedy ruszą zapisy pozostałych chętnych.KOMENTARZE

Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się