KOLONIA ZOSI 201 (14)W tym roku, podobnie jak w minionych latach, Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej obejmie patronatem obozy i kolonie w całej Polsce. Będą i góry, i morze, i jeziora i lasy. Jak zapewnia już na swej stronie stowarzyszenie – każdy znajdzie dla siebie ciekawa ofertę. Miejsca rekomendowane przez stowarzyszenie będą przeszkolone w zakresie bezpiecznego stosowania diety bezglutenowej. O bezglutenowych koloniach z Bezglutenową mamą czytaj KLIKNIJ TUTAJ.

 

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie rodziców obozami i koloniami bezglutenowymi. Część bezglutenowych dzieci wyjeżdża na „zwykłe” kolonie. Kadra obozu deklaruje wówczas, że dany ośrodek zapewni dietę bezglutenową. W praktyce różnie z tym bywa, choć jest też wiele bardzo pozytywnych sygnałów.

Niemniej jednak na pewno najpewniejszą formą wypoczynku dla dzieci z celiakią i na diecie bezglutenowej jest obóz rekomendowany przez stowarzyszenie.  Rodzice mają wówczas 100% gwarancji, że zarówno personel kuchni, jak i kadra kolonijna znają się na diecie bezglutenowej. Gwarancję daje właśnie rekomendacja stowarzyszenia.

Niebawem na stronie www.celiakia.pl ukaże się pełen wykaz tegorocznych obozów i kolonii rekomendowanych przez stowarzyszenie. Nasza Zosia już dwukrotnie była na takich koloniach i za każdym razem wszystko odbyło się na medal. Zosia wracała zachwycona i od razu umawiała się z nowymi koleżankami na kolejny bezglutenowy wyjazd.

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2018-01-11T22:05:08+00:0029 stycznia 2016|

    Zostaw komentarz