Blog

2

Bezglutenowe herbatki i koktajle owocowe na wiosnę

21/04/2018

Bezglutenowe herbatki i koktajle owocowe na wiosnę

21/04/2018

Drukuj
UDOSTĘPNIJ

Lubię ziołowe i owocowe herbaty. Są lekkie, dobrze nawilżają organizm, dodają energii i świetnie smakują. Podobnie jak odżywcze koktajle na wiosnę: pełne dobrych składników mogą naturalnie wspomóc organizm osłabiony po zimie. Dla mnie jednak ważny jest skład produktu i to, czy dany koktajl lub herbata są bezglutenowe. To istotne, zwłaszcza w przypadku herbat i napojów smakowych, często sztucznie aromatyzowanych i barwionych. Jedną z moich sprawdzonych marek jest Natural Mojo. Pisałam już o niej we wpisie o diecie bezglutenowej poza domem. Na wiosenną kurację wybrałam bardziej owocowe i odżywcze smaki, właśnie bezglutenowe herbaty i koktajle.

Herbata owocowa z imbirem i kwiatami pomarańczy

Kto nie lubi chwili relaksu w ogrodzie, z książką i dobrym napojem? Zamiast kawy, która wypłukuje magnez i wapń z organizmu, staram się wybierać wodę, soki lub naturalne herbaty ziołowe i owocowe. W ofercie Natural Mojo zaciekawiła mnie herbata bezglutenowa Activitea Fruity Slim. Zawiera słodką lukrecję, a także plastry pomarańczy i – uwaga – suszone kwiaty pomarańczy. Kwiaty wzmacniają cytrusowy smak i dodają herbacie naturalnej słodyczy. W składzie herbaty jest jeszcze mate, która sprzyja spalaniu tłuszczu i chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Tej herbacie ciekawego smaku dodaje imbir, który również przyspiesza metabolizm. Pełni szczęścia dodaje trawa cytrynowa. Jak wspomniałam na początku, wszystkie składniki są w pełni naturalne, co oczywiście ma wpływ na cenę. Na pocieszenie dodam, że porcję tej herbaty można zaparzać dwukrotnie, za każdym razem uzyskując aromatyczny napój. A na hasło BEZGLUTENU25 otrzymacie w sklepie Natural Mojo 25%  rabatu. Przy okazji zerknijcie na zaparzacz do herbatu z podwójnego szkła żaroodpornego – ładny i praktyczny gadżet na prezent i do codziennego użytku. 

Słabsze paznokcie i włosy u osób z celiakią

Osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej często mają niedobory pokarmowe, które skutkują m. in. słabszą kondycją włosów, skóry i paznokci. Pomóc może lepiej zbilansowana dieta, zawierająca: bezglutenowe płatki owsiane, niełuskany ryż, kaszę gryczaną, pestki słonecznika i sezam, brokuły i jarmuż, mięso, ryby i jaja. Minerały i witaminy warto czerpać także z innych  źródeł, naturalnych i dobrze przyswajalnych. Takim produktem jest m. in. bezglutenowy koktajl owocowy True Beauty, zastępujący np. drugie śniadanie. To sproszkowana mieszanka cennych składników, po dodaniu zimnej wody przebierająca piękny, różowy kolor. W tym koktajlu ciekawym składnikiem są pędy bambusa, które stanowią bogate źródło kwasu krzemowego, wzmacniającego tkankę łączną. Witamin A, C i E dodają jagody goji, a za kolor, smak i zapach odpowiedzialne są m. in. sproszkowane maliny, czarne porzeczki, sok z buraków i owoce granatu. Koktajl jest wzbogacony selenem, cynkiem i miedzią. Jak widać, to składniki, których często brakuje w diecie bezglutenowej opartej na przetworzonych produktach. Tym samym brakuje ich naszej skórze, włosom i paznokciom. 

Inne produkty Natural Mojo

Na stronie internetowej Natural Mojo, zerknijcie również na inne produkty. Mnie spodobały się: Vital Protect (koktajl z warzyw i owoców, z dodatkiem bezglutenowego owsa), Beautea (herbata bezglutenowa – stymuluje wzrost włosów, poprawia kondycję paznokci) oraz Berry Boost (Koktajl z owocami acai i spiruliną). Jeśli będziecie przeglądać ofertę sklepu zwróćcie uwagę, że nie wszystkie produkty są bezglutenowe – czytajcie dobrze skład. A na wszystkie zakupy (koktajle, herbaty, akcesoria) przysługuje Wam 25% rabatu – wystarczy podać hasło BEZGLUTEN25.

Wiem, że produkty Natural Mojo nie są tanie, ale naturalne składniki mają swoją cenę…. Tania jest tylko przetworzona, masowo dostępna żywność… Doceniam również, iż te herbaty bezglutenowe mają certyfikat Fair Tea, który oznacza wspieranie pracowników i ich rodzin z Afryki, Azji, Indii i Ameryki Południowej. 

KOMENTARZE (2)

pytaczzapytacz 23/04/2018 15:13
Cześć, jest jakaś aplikacja która poza sprawdzaniem czy coś ma gluten czy nie pokaże mi też ceny tego produktu w sklepach lokalnych?
Bezglutenowa Mama 27/04/2018 10:55
Niestety nie słyszałam o takich aplikacjach....
Co nowego?

Instagram

Bądź na bieżąco

Newsletter

Zapisz się