W sobotę Bezglutenowa Mama wzięła u dział w nagraniu o diecie bezglutenowej do audycji „Słucham, bo chcę wiedzieć” w Polskim Radiu Zachód. Tematem audycji była dieta bezglutenowa w przedszkolu i szkole, a nagranie odbyło się w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie. Dzięki spotkaniu z redaktor Elżbietą Wozowczyk-Leszko kilkanaście egzemplarzy bajki terapeutycznej dla dzieci z celiakią „Po okruszku boli w brzuszku, czyli bezglutenowa Zosia w przedszkolu” dotrze do szpitali dziecięcych i przedszkoli w Zielonej Gorze i okolicach. 

Bajka o diecie bezglutenowej  w lubuskich przedszkolach

Redaktor Elżbieta Wozowczyk – Leszno z Polskiego Radia Zachód prowadzi audycje na tematy społeczne i odwiedza m. in. szpitale oraz przedszkola w województwie lubuskim. Dlatego zgodziła się wziąć od Bezglutenowej Mamy kilkanaście egzemplarzy bajki dla dzieci z celiakią i przekazuje je do placówek, w których prowadzi wywiady. Już dwa dni po naszym spotkaniu bajka dla dzieci z celiakią i na innych dietach eliminacyjnych trafiła do Przedszkola Miejskiego nr 34 w Zielonej Górze, a także do przedszkola w Nowogrodzie Bobrzańskim (na zdjęciu poniżej). Dzięki temu przedszkolaki od najmłodszych lat będą zapoznawać się z dietami eliminacyjnymi, będą uczyć się szacunku dla inności, empatii i koleżeństwa – bo m. in. takie wartości porusza książka Bezglutenowej Mamy. 

Audycja o diecie bezglutenowej w Polskim Radiu Poznań

Temat diety bezglutenowej pojawia się regularnie w Polskim Radiu Zachód. Jednym z ekspertów wypowiadających się na ten temat jest Bezglutenowa Mama. Kolejna audycja jest już nagrana, a zostanie wyemitowana w radiu już wkrótce – dam znać. Zdradzę tylko, że rozmawiałyśmy z redaktor Wozowczyk-Leszko o kłopotach dzieci na diecie bezglutenowej w przedszkolu i szkole, ale również w szpitalach czy na rodzinnych wyjazdach. 

Drukuj
Podziel się tym wpisem ze znajomymi!
    2019-09-13T09:51:18+00:0013 września 2019|